PlayPause
previous arrownext arrow
Slider

Bina cam filmi sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle pek çok yapıda tercih edilmektedir. Konut ya da işyeri binalarınızda kullanabileceğiniz cam filmlerinin sağladığı avantajlar arasında kısaca şu hususları ifade etmek mümkündür.

     –   Cam filmleri yapının iç sıcaklığını muhafaza edilmesi sayesinde hem bina konforunu artıran hem de enerji giderlerini azaltan bir uygulamadır.

     –   Cam filmleri güneşin zararlı ışınlarının olumsuz etkisini büyük ölçüde azaltır.

     –   Film kullanımı camlarda oluşan yansıma ve parlamayı azaltır.

     –   Mobilyaları güneşin renk solduran ve yıpratan olumsuz etkisine karşı binalarda cam filmikullanımı ile koruma altına almak mümkündür.

Her Mevsim Enerji Giderlerinde Tasarruf

Bina cam filmi kullanımı enerji giderlerinin azalmasında etkili araçlardan bir tanesidir. Yazın havanın sıcak olması güneş ışınlarının yapıların içine doğrudan nufüs etmesi iç kısımlarının ısınmasına yol açmaktadır. Binada cam sayılarının fazla olması ve geniş yüzeyler halinde cam kullanımının tercih edilmesi, bina içinin normalden çok fazla ısınması ile sonuçlanmaktadır. Konforlu bir yaşam alanı ya da iş ortamı sağlamak için ise soğutma cihazlarına başvurulmaktadır. Soğutma cihazları yaz sıcağının etkisini azaltarak konforlu bir ortam sağlarken dengesiz sıcaklık farkları nedeniyle hasta olma riskini artırmasına ek olarak yüksek enerji maliyetlerine katlanılmasını gerektirmektedir.

Soğuk havalarda da benzer durum söz konusudur. Cam yüzeyler dışarının soğukluğunu iç kısımlara doğrudan geçirdiğinden aydınlık, ferah ancak soğuk mekanlar oluşmaktadır. Sıcak ve konforlu alanları istenmeyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu olumsuz durumları binanızdan uzaklaştırmak ve bütçenizi korumak istiyorsanız bina cam filmi yaptırarak avantaj elde edebilirsiniz. Cam yüzeylere kaplanan filmler kışın ısı kaybını azaltarak yazın ise doğrudan gelen güneş ışığını büyük ölçüde geri yansıtarak enerji giderleriniz için bütçenizden ayırmanız gereken payı azaltabilirsiniz.

Mobilyanızı ve Göz sağlığınızı Güneşe Karşı Koruyoruz

Konut ya da işyerlerinde pek çok kişi çalışma ya da dinlenme sırasında güneş ışığının doğrudan etkisinde kalma sebebiyle gözlerinin kamaştığından, yorulduğundan ve odaklanmakta zorluk çektiğinden şikayet etmektedir. Bina cam filmi ışığın sert ve rahatsız eden etkisine engel olarak konforlu alanlar meydana getirmektedir. İşyeri camlarında kullanılacak cam filmi çeşitlerimiz sayesinde çalışma ortamının konforunun artması ve çalışanların verimliliğinde artış söz konusu olacaktır.

Bina cam filmi kulanmanın bir başka faydası ise mobilyaları koruması noktasında ortaya çıkmaktadır. Normal camlar güneşten gelen zararlı etkileri olan ultraviyole ışınları engelleme özelliğine sahip olmadığından zamanla mobilya ve diğer aksesuarların renklerinde solmalar meydana gelmektedir.

error: İçerik Engelleme !!
Open chat